IMG 9087Konec roku 2017 se velmi rychle blíží a je tedy na čase ohlédnout se za výsledky uplynulé sezóny v seriálu KTM ECC. Z týmu Mototiger se pravidelně účastnili Martin Němeček, Zdeňek Křížek, Luděk Buček a já (Tomáš Císař). Celkově byl naplánován seriál na 11 závodních dnů, ovšem špatné počasí nedovolilo odjet první a poslední dvoudenní podniky. Moje účast byla jako na houpačce. Po mnoha letech jsem bohužel několik závodů nedojel. V Chuchelně mě zastavil pád a následná technická závada. V Jilemnici pád a lehké zranění a nakonec velmi smolná technická závada v posledním závodě v Benešově. Body za 3 nedojeté závody samozřejmě chyběly a v sezóně 2017 jsem obsadil 7. místo. Luďa kvůli termínové kolizi s motokrosovým závodem vynechal 1 závod a i poslední blátivý závod byl s ohnutým kotoučem nad jeho síly a nedojel. V sezóně tak obsadil 8. místo. Těsně pod stupni vítězů zůstal se 4. místem Zdenda. Jeho výkonnost se ke konci sezóny zvedala, ale chyběly body kvůli nedojetí závodu ve Vysokém. Tehdy byla na vině proražená duše. Nejúspěšnějším zástupcem Mototigeru byl Martin. Po celou sezónu měl stabilní a vyrovnané výsledky a vybojoval 3. místo ve veteránech bez licence.

V sobotu 16.12. se konalo vyhlášení seriálu v Bozkovské sokolovně. Bozkov je velmi kulturní a akční obec. To předvedli i zástupci Motosportu Bozkov se svým neskutečným mužským baletním vystoupením. Průběh celého slavnostního večera byl prokládán dovednostní soutěží týmů. Celkem se účastnilo 8 týmů po 3 členech. Za Mototiger já, Martin a Zdenda. Úkolem bylo přitlačit motorku, přezout gumu s moussem a opět odtlačit motorku na stanoviště. Vítězem se stal tým z Vysokého s časem 2 minuty a 35 sekund. Nám se nedařilo vůbec špatně, nicméně několik drobných zdržení jsme měli. S časem 2:50 jsme skončili 4. Atmosféru z vyhlášení můžete alespoň trochu nasát díky fotkám od Káji. Velmi mu děkuji, že s námi do zasněženého Bozkova zavítal. V průběhu ledna se ohlédneme za velmi úspěšnou motokrosovou sezónou Luďka Bučka.