rosi 2017Teploty se sice stále drží kolem nuly, ale sezóna 2018 se kvapem blíží. Dává se dohromady závodní kalendář, dokončuje se zimní příprava. Kdo měl přípravu slabší, snaží se alespoň trochu fyzičky na poslední chvíli nabrat. Chystají se stroje a začínají první tréninky. Naposledy se tedy pojďme poohlédnout za loňskou sezónou. Zbývá zrekapitulovat sezónu našeho nejúspěšnějšího jezdce v roce 2017. A jelikož je těsně před sezónou, věřím, že jeho skvělé loňské výsledky budou pro všechny jezdce motivací.

Tím zmiňovaným jezdcem je Luděk Buček. Věkově ostřílený mazák, na motorce dravý junior bez zábran. Soupeři nikdy nevěnuje ani metr. Každý měsíc si s ostatními důchodci dojde pro důchod, ale o víkendu ho na zahrádce nehledejte. V sezóně 2017 strávil více jak 20 víkendů na závodech. A to je opravdu slušná porce. Bez problémů střídal rozbahněné drážky, skoky na motokrosových tratích nebo rychlou jízdu ve smyku na supermotárdových okruzích.

Jeho hlavním cílem bylo uspět na motokrosových tratích. Zúčastnil se seriálu Novamotocross a Krajského přeboru ve třídě veterán nad 55 let. Sezónu měl rozjetou velmi slušně a bylo zcela jisté, že boj o celkové vítězství ho v Novamotocrossu nemine. Koncem srpna se však při tréninku poranil rameno a vypadalo to velmi bledě. Ovšem touha uspět a závodnický duch zvítězili nad bolestí. S omezenou hybností se všech závodů zúčastnil a posbíral tak důležité body. V Novamotocrossu tedy mohl slavit 1. místo v celkovém pořadí ve své třídě. V krajském přeboru se kvůli termínové kolizi nemohl zúčastnit všech závodů. Nicméně bylo z toho pěkné 3. místo.

Seriál dvouhodinovek KTM ECC se letos odjel hlavně na blátě. Ač jsou tyto závody velmi náročné na fyzičku jezdce i připravenost stroje, i zde se snažil odjet vše. Kategorie veteránů je v tomto seriálu již od 40 let a držet krok s borci mladšími o 20 let je skoro nemožné. Luďa však ukázal týmového ducha a posbíral body alespoň do týmové soutěže a ve své kategorii obsadil 8. příčku.

Disciplína, kde Luďa toužil již několik let uspět, jsou supermotárdy. Kombinace jízdy v terénu a na asfaltu, s terénní motorkou na silničních gumách. To je to, kde může Luďa zvaný rosi prokázat svojí dravost a rychlost. Může vzpomenout na závodění na silniční motorce a jízdu v pořádné rychlosti. A letos to vyšlo. Dal tomu vše a úspěch se dostavil. V celkovém hodnocení své třídy bral 3. místo.

Obrazem si můžete jeho sezónu prohlédnout zde. Dále k tomu asi není co dodat. Snad jen ještě jednou poděkovat za výbornou reprezentaci Mototigeru a popřát hodně zdraví a úspěchů do sezóny 2018.

Copyright © 2016. "GENERAL" All Rights Reserved.