Prvotním impulsem pro vznik Mototiger teamu Miletín byla podpora závodních aktivit Tomáše Císaře. Tomáš začal závodit v roce 1999 a do MČR nastoupil již v roce 2001. Tehdy se pomalu začala v Miletíně sdružovat parta lidí, kteří mají motocyklový sport rádi a v minulosti se mu i věnovali. Ti aktivní z nich si pořídili i nějaký ten motocykl, aby zavzpomínali na dávné časy. V roce 2002 se poměrně četná parta z Miletína účastnila Šestidenní v Jablonci nad Nisou, kde pomáhali s přípravou trati a hlavně fandili zejména Tomášovi, který v 17-ti letech startoval v klubové soutěži. Akce sklidila velký úspěch, v Miletíně přibyly další motorky a zájem o enduro a motokros se zvýšil. Jako diváci a fanoušci si pak zopakovali šestidenní i v polských Kielcích (2004) a slovenské Povážské Bystrici (2005), kde Tomáš startoval za juniorskou reprezentaci ČR.

Zásadním milníkem pro Mototiger je rok 2006. Aktivní a převážně motorkou vybavená část party z předchozích let, včetně Tomáše, se rozhodla založit svůj vlastní tým a toho roku také oficiálně vznikl Mototiger team Miletín. Po pár schůzkách v naší první klubovně v Restauraci Rohoznice bylo rozhodnuto. Hlavním námětem pro název, logo a barvy týmu se stal velký plyšový tygr, kterého vyhrál zakládající předseda Lubomír Kafka v jedné soutěži. Tehdy ještě neměl tým závodní ambice. Tomáš závodil za týmy, které se účastnili MČR, ME a MS v enduru a v tomto roce se mu podařilo získat titul juniorského mistra ČR v cross country. To samozřejmě byla pro Miletín a hlavně Mototiger významná událost a oslava byla velkolepá. Mototiger se tak velmi rychle dostal do podvědomí mnoha občanů nejen Miletína.

Mototiger se začal velmi rychle rozrůstat, ale chybělo mu zásadní a to vlastní trať, na které by se mohli členové scházet a jezdit. V roce 2007 se podařilo dohodnout a pronajmout pozemky kousek za Miletínem a začala se tak budovat trať, která s menšími obměnami funguje dodnes.  Mezi lety 2007 a 2009 se také tým rozrostl o nové členy. Výrazně se omladil o začínající motokrosové jezdce Martina Kohouta a Luďka Kulhánka a začal se účastnit tzv. „hobby a sranda závodů“ v okolí. Díky těmto aktivitám se v hlavách členů zrodil nápad vytvořit si vlastní dresy. Pro jejich týmové barvy (žluto-oranžová) jsou dodnes nepřehlédnutelné v celém závodním poli. V roce 2009 bylo rozhodnuto, že Tomáš bude závodit pouze za náš tým a Mototiger tak vstoupil do závodů MČR, kde se několikrát objevil na stupních vítězů.

Od roku 2009 doposud se tým různě formuje, někteří členové odchází, ale jiní, zejména jezdecky aktivní přichází. Martin s Luďou se soustředí na závody v motokrosu, kde sbírají stupně vítězů v krajském přeboru, účastní se MČR juniorů a díky Martinovi zaznamenává tým účast v MS juniorů  v motokrosu družstev. Tomáš nadále bojuje v MČR v enduru a jezdí také velmi prestižní seriál cross country  konaný v kolébce českého endura na Semilsku.  V letech 2009-2014 se mu ho podařilo celkově 2x vyhrát a vždy být v první pětce v nejvyšší třídě licence A. Tento seriál se také stává hlavním závodním programem pro ostatní závodící členy týmu, kteří velmi zdatně bojují a to převážně v kategorii veterán a hobby.

Dalšími významnými milníky v týmové historii, byla účast Tomáše, resp. celého týmu v extrémním závodě Erzberg rodeo v Rakousku v letech 2010, 2011, 2012. Jedná se o obrovskou akci a jeden z nejextrémnějších závodů na světě, kterého se účastní 2000 závodníků z celého světa. Na tuto akci se Mototiger vždy pečlivě připravoval, Tomáše maximálně podporoval a po všechny 3 roky tak mohl slavit umístění v první stovce.

Díky všem těmto aktivitám a výsledkům se daří dělat Miletínu dobré jméno a dostávat ho do podvědomí mnoha lidí nejen z ČR. Mototiger jakožto oficiální spolek Miletína se také snaží nejen na závodním poli, ale podílí se na organizaci mnoha kulturně společenských akcí v Miletíně a okolí.

Copyright © 2016. "GENERAL" All Rights Reserved.