Je listopad a v listopadu bývá většina seriálů ukončena. Jezdci si užívají zasloužený odpočinek nebo už pomýšlí na zimní přípravu. To však letos neplatilo pro jezdce seriálu KTM ECC. Druhý listopadový víkend se jel poslední díl tohoto seriálu. Místem konání byla Jilemnice a pro Mototiger byl tento víkend nejúspěšnější v celé historii seriálu. Závodu jsem se zúčastnil já (Tomáš Císař), Martin Němeček, Luděk Buček, Zdeněk Křížek.

čttAčkoliv se trať jela oproti jiným ročníkům obráceně a doznala pár změn, jako vždy v Jilemnici to bylo pěkné a endurové. Trochu jsem v sobotu počítal s blátem a těšil jsem se na něho. To však bylo jen na poli a zbytek trati byl víceméně ideální povrch. Oproti letním tvrdým a prašným tratím to ale bylo velmi příjemné. Počasí se také drželo a nakonec na motorce bylo i dost teplo. Od startu jsem se držel okolo 5. místa a postupně jsem se probíjel kupředu. Jednu chvíli jsem se dostal i na první místo. Poté se pořadí několikrát proměnilo. Dvě kola před koncem jsem měl ještě větší výstup přes řídítka avšak druhé místo jsem uhájil. Celou dobu se mi jelo výborně a ani ruce netvrdly. To pro mě bylo velké překvapení, protože letos jsem na motorce seděl spíš jen tak sporadicky. Odpoledne jsem ještě stihnul vítání občánků, takže velká spokojenost. V neděli jsem už nestartoval. Přeci jen dvouhodinovka bez tréninku, v plném tempu a po třicítce nějakou únavu zanechá:-).

V neděli bylo namrzlo a povrch trati byl velmi zrádný. To ovšem klukům z Miletína nevadilo. Jak jsem již zmiňoval na začátku, byl to pro Mototiger velmi úspěšný víkend. A to samozřejmě nebylo jen mým 2. místem. Větší zásluhu na tom měl zbytek výpravy. V sobotu zabojoval Luďa a bylo z toho 3. místo ve veteránech. Martin se Zdendou dojeli shodně na 5. místě ve svých třídách veterán a E3. Jelikož se vyhlašuje prvních 5 závodníků, proměnili jsme všechny 4 starty v pódiová umístění. Nasazenou laťku ze soboty kluci v neděli udrželi. A navíc ještě vylepšili. Zasloužil se o to Martin Němeček, který svoji třídu vyhrál a odvezl si pohár za první místo a patří mu velká gratulace. A jak je vidět, skvěle závodit se nechá i po šedesátce. Luďa totiž i v neděli vybojoval pohár za 3. místo. Zdenda si pak stejně jako v sobotní závodě dojel i v nedělním pro 5. místo.

Ještě jednou klukům gratuluju ke skvělým výsledkům. V pátek 25. listopadu je vyhlášení tohoto seriálu. Bude opět bedna, tak doufám, že bude nějaká fotka. Ale o tom až příště.

Zdraví Tomáš

Copyright © 2016. "GENERAL" All Rights Reserved.